פורסם ב- כתיבת תגובה

ממירי מתח לשימוש ברכב בסירה בקרוואן או במשאית ואוטובוס

ממירי מתח


 


 היום כבר אין צורך להשתמש עם גנרטורים, כאשר קיימים ממירי מתח שמיועדים להמיר זרם חשמלי ולהפוך זרם של DC לזרם AC. בזמנו, ממירים אלה היו נחלתם של מי שהיה חובב אלקטרוניקה אבל היום הם כבר זמינים ומאפשרים לנו ליהנות מנוחות בכל מקום ובמיוחד בדרכים. כאשר מדובר על ממיר רכב, הוא עשוי להיות מאוד קטן אבל בהחלט מבצע עבודה טובה. מי שאוהב טיולי שטח, יוכל ליהנות ממגוון היתרונות שממירים אלה מעניקים. מי שמחזיק בקרוון, יוכל ליהנות מחשמל ונוחות במהלך הטיול.


 


ניתן בהחלט להשוות ממירי מתח לגנרטור מושתק, מצד אחד ממירים אלה , מתחברים אל הרכב אך מצד שני, הם מתחברים למכשירי החשמל. ישנם ממירים שיכולים להתחבר למכשירי חשמל גדולים יותר, כמו: מקרר, טלוויזיה, מיקרוגל ומכשירים אלקטרוניים ששייכים למטבח.


 


 הספק שונה ושימוש של ממירי מתח


 


יש לציין, כי צורת החיבור של ממיר מתח לרכב, עשוי להיות שונה. ישנם ממירי מתח שההספק שלהם הוא עד ל-300 וואט וניתן לחברם ישירות למצת הרכב. מי שמעוניין בהספק גבוה יותר, באמצעות מוליכים בעלי שטח חתך שיתאימו לחיבור ישיר למצבר הרכב. כאשר ההספקים הם גבוהים, ישנה משמעות לאיכות של החיבור ולעובי של המוליכים. אם לא יהיו מגעים טובים או שהעובי של המוליכים יהיה נמוך מהמותר {יש לראות על פי הטבלה} זה יגרום לנפילת מתח מה שיגרום לממיר להיכבות לבד היות וזה אמצעי ההגנה של הממיר אם מצבר הרכב עדיין לא התרוקן.


 


מצבים שונים כמו ממיר מתח שיהיה בהספק של מעל ל-1500 וואט יש להפעיל את מנוע הרכב גם האלטרנאטור ברכב, צריך להתאים להטענת מצבר במתח זרם גבוה. יש תמיד להתייעץ מול החברה שממנה רכשתם את הממיר.  יש הבדל בין מהות הממירים שמספקים עד ל-50 קילוואט פיק לבין אלה של מעל ל-50 קילוואט פיק ממירים אלה הם בעלי הספק נמוך ומדובר על מכשירים ביתיים שההספק שלהם נמוך יחסית ואלה הם ממירים פשוטים יותר שעלותם היא נמוכה יחסית והם מתאימים למערכות סולאריות ביתיות.


 


 


יש לשים לב לכלי הבטיחות בטרם תרכשו ממירי מתח לרכב


 


בתקופה האחרונה, אנו שומעים כי משרד המסחר והתעשייה יחד עם מכון התקנים הישראלי, מנסה למנוע כניסה של ממירי מתח לארץ, במיוחד לממירים שאינם עומדים בדרישות של מכון התקנים הישראלי. מומלץ לזכור כי ממיר הינו מכשיר חשמלי והוא מפיק מתח גבוה ולכן, יש לשים דגש מיוחד על כללי הבטיחות הנדרשים ממש כמו בכל מכשיר חשמלי אחר.


 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.