פורסם ב- כתיבת תגובה

כל מה שצריך לדעת על סוללה למחשב הנייד שלכם

כל מה שצריך לדעת על סוללה למחשב הנייד שלכם


כפי שאתם בוודאי יודעים, אחד מהרכיבים המרכזיים במחשבים ניידים, אלו הן סוללות. סוללות הן מה שבעצם מאפשר את הניידות של המחשב – בניגוד למחשבים נייחים שצריכים חיבור קבוע לחשמל, הרי שלמחשבים הניידים יש סוללת ליתיום שאמורה לספק להם זמן עבודה מסוים. זמני העבודה של סוללות למחשבים ניידים יכולים כמובן להשתנות, ויכולים לנוע מטווח של שעתיים וחצי, ועד לטווח של עשר שעות – תלוי כמובן בסוללה עצמה. ריכזנו עבורכם מידע מועיל בתחום, על מנת שתדעו כיצד להתנהג נכון עם הסוללות של המחשב הנייד שלכם.


 


איך אפשר לשמור על הסוללה כמו שצריך


באופן עקרוני, לכל סוללות ליתיום באשר הן, יש אורך חיים מסוים. הטובות שבהן יוכלו להחזיק מעמד במשך שנים כמובן, כאשר כמעט לא תרגישו שזמן ההטענה שלהן מתקצר, וממילא גם לרוב לכל מחשב נייד יש תאריך תפוגה מסוים. אם ממש לאחרונה רכשתם מחשב נייד עם סוללות חדשות, אפשר לנקוט בכמה אמצעים, שיעזרו לכם להאריך את החיים שלהן, ויסייעו לכם לעבוד איתן כמו שצריך.


ראשית, תמיד הייתה רווחת מאד הגישה, שעל מנת להטעין כמו שצריך את הסוללה, צריך לחכות שהיא תתרוקן מאד. זה היה אולי נכון לסוללות הליתיום הישנות, אך כאשר מדובר על אלו החדשות – הדבר כבר לא נכון. היום, סוללות ליתיום מצוידות ב"רכיב זיכרון" מיוחד, שמאפשר להן "להבין" עד כמה עשו בהן שימוש, והאם הן צריכות להשלים מחזור מלא של טעינה. במצב כזה הסוללה לא תנסה להטעין את עצמה יתר על המידה, ולכן גם אם הסוללה נמצאת ב64% שימוש – אפשר להטעין אותה ללא כל חשש.


 


אופציות לשימוש נכון בסוללה


אז ממה כן צריך להיזהר? יש אנשים רבים, שלמעשה רוב הזמן לא צריכים את הניידות של המחשב הנייד, ולכן באופן טבעי הם עובדים עם המחשב הנייד כשהוא מחובר לחשמל. חשוב להגיד שברמת העיקרון – זו החלטה נבונה מאד. ככל שמשתמשים פחות בסוללה והיא נפרקת פחות – כך היא תישמר בצורה טובה יותר לאורך זמן. אבל חשוב לזכור שאם המחשב מחובר לחשמל זמן רב הוא מתחמם, וגם סוללות שלו מתחממות, וזה עלול להיות מסוכן עבורם.


אז מה עושים? אופציה אחת לשמירה על סוללות, היא רכישה של משטחי קירור עבור המחשב – הם שומרים על המחשב ועל הסוללות בטמפרטורה יציבה למדי, וכך אפשר גם לעבוד איתו כשהוא מחובר לחשמל. אופציה אחרת היא להפריד את הסוללה מהמחשב, בעת שהוא מחובר לחשמל. על מנת לא לצאת שכרכם בהפסדכם, מומלץ לשמור סוללות שאינן בשימוש במקור קריר ויבש, ובשום אופן לא לחשוף אותם לתנאי טמפרטורה קיצוניים, כמו גם ללחות. על מנת שהמידע לא יעלם במידה ויש הפסקת חשמל, מומלץ לרכוש אל פסק – הוא יקנה לכם עוד דקה לפחות של עבודה, שתספיק לגיבוי כלל הנתונים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.