פורסם ב- כתיבת תגובה

איך קונים מחשב נייד בצורה חכמה?

החלטתם שאתם רוצים סוף כל סוף לקנות מחשב נייד. אתם רוצים ליהנות משורה של יתרונות שיש למחשבים הניידים, כאשר היתרון הברור שלהם הוא כמובן האפשרות להעביר אותם ממקום למקום, ולקחת אותם מהבית אל העבודה, הלימודים, פגישות עסקיות וכיו"ב. עם זאת, חשוב לשים לב לפרמטרים שונים שיעזרו לכם לבחור בצורה נכונה את המחשב – משך זמן חיים של סוללה, משך הטענה, גודל מסך, משקל, מעבד וכיו"ב. אנו נעזור לכם לבחור כעת המחשב הנייד שלכם בצורה חכמה, לפי הצרכים שלכם.

 

כל הפרמטרים שעוזרים לבחור

        הניידות חשובה? – כאמור, החלק המרכזי בכל מחשב נייד, מעבר למשך חיים של סוללה, הוא עד כמה אתם רוצים שהמחשב שלכם באמת יהיה נייד. זו בעצם מילה אחרת לשאול – כמה אתם רוצים שהוא ישקול. באופן עקרוני, סקלת המחירים של מחשבים ניידים נקבעת לרוב לא לפי משך זמן הטענה, אלא לפי האפשרות לנייד אותם, ביחס לאפשרויות הטכנולוגיות שלכם. נטבוקים לדוגמה הם ניידים מאד, אך יכולות ההרצה שלהם הן בסיסיות, והמעבד שלהם חלש יחסית. יש מחשבים ניידים גדולים וכבדים, אך עם יכולות טכנולוגיות מתקדמות. המחשבים היקרים ביותר הם אלו שהם גם קלי משקל – אך גם בעלי יכולת עיבוד מהירה, ומסך יחסית גדול. כך שבסופו של דבר – אתם צריכים לעשות את השיקול.

        משך חיים – לכל מחשב נייד יש סוללה ויש משך זמן הטענה מסוים. עולה כמובן השאלה, עד כמה חשוב לכם שהמחשב יעבוד זמן רב ללא הטענה וכמה אתם רוצים להסתמך על עבודה עם סוללה בלבד? יש אנשים, שמכיוון שהם מתרוצצים מפגישה לפגישה, לא יכולים באמת להרשות לעצמם הטענה של המכשיר ליותר ממספר דקות ביום, ולכן כדאי להם מראש לרכוש מחשב עם משך חיי סוללה ארוך במיוחד. מצד שני, אם אתם רוצים מחשב נייד בעיקר עבור הלימודים או עבור עבודה במשרד, אפשר למצוא מחשבים מעולים שאמנם משך חיי הסוללה שלהם הוא קצר יחסית, אך כל עוד אתם יכולים לחבר אותם בנינוחות אל שקע הטענה, הדבר לא באמת מהווה אתגר מבחינתכם.

 

עוד פרמטר שכדאי לשים לב אליו

מעבר לבחירת מחשב לפי זמן הטענה ומשך חיי סוללה, כדאי מאד לשים לב גם לעזרים שיש למחשב, ובמילים אחרות – למקלדת ולעכבר שלו. במקרים רבים, אם לדוגמה רכשתם נטבוק בשביל חיי סוללה ארוכים, אתם תגלו שהמקלדת קצת קטנה, ומשטח העכבר גם הוא לא גדול. בעניין העכבר ניתן לטפל בקלות – רוכשים עכבר אלחוטי עם חיבור USB (אפשר גם עכבר רגיל וזול יותר, אך זה פחות נוח) והבעיה נפתרה. באשר למקלדת – יש מי שמתרגל פשוט לצורת הקלדה מעט יותר צפופה, יש מי שרוכש מקלדת נפרדת, ויש כמובן מי שמראש מחליט לקנות מחשבים ניידים עם מקלדת גדולה יותר. הכל בסופו של דבר לפי השיקול האישי שלכם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.