פורסם ב- כתיבת תגובה

מה הסיפור של סוללות אייפד 3?

כפי שאתם בוודאי יודעים, לפני זמן קצר יחסית הושק במזל טוב המכשיר החדש של אפל – הלא הוא האייפד 3, שנחשב כבר מרגע צאתו לאחד מהטאבלטים הפופולריים ביותר שהיו אי פעם, וכל זאת בזמן קצר מאד של כמה שבועות בודדים. אלא שמשתמשים שמיהרו לקנות את אייפד 3, הבחינו בתופעה מוזרה היחסית, הקשורה אל סוללה של המכשיר. באופן עקרוני, אפל התחייבה כי סוללה של אייפד 3 תוכל להחזיק מעמד כ 10 שעות. הבטחה זו באה מכיוון שבדורות הקודמים של האייפד, סוללה החזיקה בקושי חמש שעות, ונדרשה לה הטענה של זמן זהה, על מנת שיהיה אפשר לעשות בה שימוש. מכיוון שאנשים אוהבים לבלות לא מעט זמן מול האייפד שלהם, היה צורך ברור בהמצאת סוללה חדשה. לכן, אפל יצרה כעת סוללות שיהיו מעט יותר גדולות ויוסיפו 50 גרם למשקל המכשיר – אך יאפשרו אורך חיים ארוך יותר. אז איפה בעצם הבעיה?

סוללה שנטענת ל110%?

כאשר גורמים מקצועיים כמו גם משתמשים חובבים ניסו לבחון את היכולת של הטענת סוללות לאייפד 3, הם בדקו בהתחלה מדדים רגילים: כמה זמן האייפד יכול לפעול עם חיבור לדור 3, כמה זמן אפשר לגלוש איתו ברשתות WIFI, תוך כמה זמן הוא מגיע ל10% וכיו"ב. אלו הם מדדים רגילים מאד, אך כאשר בדקו את זמן ההטענה, גילו עובדה מעניינת – אחרי שכביכול סוללה של אייפד מגיעה לרמת הטענה של 100%, האייפד ממשיך להיטען! לא מדובר על מצב שבו המטען מחובר והאייפד נשאר על 100%. מדובר על מצב שבו האייפד ממשיך כביכול להיטען עד שהוא מגיע למדד שניתן לכנותו 110% (אם כי כמובן זה פשוט ה100% האמיתי), וכאשר הוא מנותק, לוקח לו זמן רב עד אשר הוא יורד מ100% ל99%. למעשה – זה בדיוק הזמן שלוקח ל10% מהסוללה להיגמר. במילים אחרות, כאשר נראה כי סוללה של אייפד מגיעה לרמת הטענה של 100% – היא בעצם מגיעה לרמת הטענה של 90%.

ולמה זה בעייתי כל כך?

אלא שיש כאן בעיה, שכן אם כאשר האייפד מראה שהוא נמצא במצב של 10% – האם באמת נשארו לו 10% בסוללה או פחות? נראה שלא מדובר על רמה של 0%, ובמצב הנוכחי יש פשוט חוסר התאמה מובהק בין רמת התוכנה לרמת החומרה. התוכנה של האייפד מראה, כי ההטענה של הסוללה היא ברמה מסוימת, למרות שבפועל בסוללה יש פחות אנרגיה. הדבר יכול להוביל לכך שאדם אשר יגיע ל7% יחשוב כי עוד יש לו אנרגיה שהוא יכול להשתמש בה, למרות שבפועל הוא עובד עם סוללה מרוקנת.

אפל בתגובה, טוענת כי אין שום בעיה עם סוללות שלה, וכי בכל מקרה, מסוכן מאד להטעין את ה"אקסטרא הטענה" שנראה שנוצרה, ואסור לעשות את זה. כך או כך, בין אם זה מסוכן או כדאי – ברור שאפל חייבים להוציא בזמן הקרוב עדכון מתאים לתכונת האייפד, שתוכל להסדיר את מצב ההטענה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.