פורסם ב-

מהו בקר טעינה סולארי ושאלות נוספות

בקר טעינה הוא בעצם רכיב אלקטרוני אשר מטרתו לבקר את טעינת המצברים, בדרך כלל ניתן לראות את השימוש בבקר טעינה במערכות אנרגיה סולארית עצמאית, בנוסף לכך שהבקר מבצע בדיקה ובקרה של המצבר הוא גם מאריך את אורך חיי המצבר בכך שהוא מונע טעינת יתר ופריקת יתר, לדוגמא: כאשר מטעינים מצבר במערכת אנרגיה סולארית המתח עולה על לרמה אותה הגדרנו מלכתחילה בבקר הטעינה, הטעינה של המצברים תחודש אך ורק כאשר המצבר ירד לרמה שבה הבקר יזהה פריקה במתח מסוים.

תפקיד נוסף של בקר הטעינה שחשוב לא פחות או ניתוק מכשירי חשמל בעת עומס אשר מתרחש במקרה של פריקת יתר, הסיבה שבה הבקר מבצע ניתוק אוטומטי של מכשירי החשמל היא על מנת שלא יהיה פגיעה במצברים וכמובן שגם במכשירי החשמל.
ברשותנו בסולן מגוון גדול ורחב של בקרי טעינה למערכות אנרגיה סולארית, באפשרותך להיכנס לקטלוג המוצרים שלנו ולבחור את הבקר המתאים ביותר בעבור המערכת שלך.
שאלות ותשובות בנושאי בקרי טעינה

למה אני צריך אחד שכזה?

במידה וברשותך מערכת אנרגיה סולארית עצמאית ואתה רוצה לשמור על המצברים שברשותך לאורך זמן ולאורך שנים, חשוב מאוד להתקין במערכת בקר טעינה שכזה אשר יבצע את עבודת הבקרה והפיקוח עליהם.

האם בכל מערכת אנרגיה סולארית יש צורך בבקר טעינה ?

לא, ישנם מערכות אנרגיה סולארית המתחברות ישירות לחברת חשמל, כאשר במערכות אלו חברת חשמל דואגת להתקין בקר משלה בשביל לעמוד את צריכת החשמל, במערכות עצמאיות יש צורך להתקין בקר טעינה שידאג לבצע את הטעינה של המצברים כראוי בהתאם לצורך וכמובן לשמור עליהם לאורך זמן.

מהם סוגי הבקרים הקיימים כיום ?

ישנם מספר רב של בקרי טעינה למערכות אנרגיה סולארית, הבקר הקטן ביותר הינו בקר 4.5 אמפר, עד בקרים גדולים וחזקים של 60-80 אמפר, חשוב מאוד להתאים את בקר הטעינה בהתאם לקיבולת המצברים וההספק של המערכת הסולארית.
אנו בסולן נשמח לתת לך ייעוץ אישי ופרטני לבניית מערכת אנרגיה סולארית הכולל את התאמת הבקר טעינה שרלוונטי למערכת הסולארית הנמצאת ברשותך!