פורסם ב- כתיבת תגובה

כיצד לבחור מצלמת רכב?

מצלמה עדשה אחת

החלטת לרכוש מצלמת רכב..?

כעת אחרי שקיבלת את ההחלטה על רכישה חשוב מאוד להבין מהי הדרך הטובה והנכונה ביותר לבחירת מצלמה לרכב בהתאם לצרכיך האישיים!

1.הגדרת תקציב לרכישת מצלמה

ראשית כל הגדירו מראש את התקציב שברשותכם לרכישת המצלמה לרכב , המחיר של המצלמות הפשוטות מתחיל ב 199 ש"ח ויכול לטפס למחירים של 1500 ש"ח ולפעמים גם יותר במידה ומדברים על מצלמה מקצועית בעלת 3 עדשות.

מחיר המצלמה נקבע על פי מספר רב של פרמטרים, כגון: מספר העדשות, איכות ההקלטה, זווית צילום וכמובן חשוב לציין שגם שם המותג והיצרן משחקים תפקיד משמעותי בכל הקשור לתמחור המצלמה.
חשוב לדעת שכיום מצלמות הרכב הנמכרות בישראל מגיעות ללא כרטיס זיכרון אותו יש לרכוש בנפרד ולהכניס לשקלול ההוצאות של רכישת המצלמה לרכב, את הכרטיס זיכרון יש להתאים לפי המאפיינים הטכניים של המצלמה ולא להיפך ולכן, ראשית כל יש לרכוש את המצלמה ורק לאחר מכן את כרטיס הזיכרון.
כיום ישנם מגוון גדול של כרטיסי זיכרון, כגון: כרטיסים מהירים, בעלי נפח אחסון משתנה 8/16/32G וכדומה.

מצלמה עדשה אחת

2.הצורך והשימוש במצלמה

חשוב מאוד לבצע בדיקה אישית של הצרכים והשימושיים במצלמה, לדוגמא: אלו מכם שמעוניינים אך ורק בצילום של הדרך סביר להניח יכולים להסתפק במצלמה לרכב בעלת עדשה אחת, אלו מכם המעוניינים לצלם גם את דרך הנסיעה וגם את פנים הרכב לבטח יעדיפו לרכוש מצלמה לאוטו בעלת 2 עדשות אשר מבצעת צילום פנימי וחיצוני בו זמנית, מה שיכול מאוד להתאים בעבור מורי נהיגה, נהגי אוטובוס ורכבי הסעות למיניהם.

3.הפרמטרים שחשוב לבחון בעת רכישת מצלמה לרכב

איכות הקלטה

אחד מהקריטריונים החשובים ביותר בעת בחירת המצלמה זוהי איכות הצילום של המצלמה שתהיה גבוהה בהתאם לרזולוציה שצריכה גם להיות גבוהה, מרבית ממצלמות הרכב הינם בעלות איכות צילום של Full HD או Real HD

במרבית המקרים האיכות צילום מגיעה לידי ביטוי בעת הצפייה בהקלטה במסכי מחשב או טלוויזיה שתומכים בפורמט הצפייה.

חשוב מאוד לבדוק במפרט הטכני של המצלמה אותה הנכם מעוניינים לרכוש על איכות ההקלטה והצילום.

 

זווית צילום

זווית הצילום של המצלמה הוא פרמטר שבדרך כלל לא תופס משמעות גבוהה בעת בחירת המצלמה, חשוב לדעת שמרבית מהמצלמות רכב הנמכרות כיום הינם בעלות זווית צילום של 120 מעלות, ישנם מצלמות מקצועיות יותר אשר זווית הצילום שלהם מגיעה ל 140 ואף 160 מעלות ללא שום עיוותים בתמונה ובאיכות ההקלטה, היתרון הגדול בבחירת מצלמה בעלת זווית צילום רחבה זוהי האפשרות ללכוד בעת ההקלטה של הנסיעה פרטים רבים יותר מאשר זווית צילום המצלמת ב 120.מצלמה 2 עדשות

הקלטה מחזורית

אחד מהפרמטרים ומהמאפיינים הבולטים שיש לשים לב אליהם זוהי מחזוריות ההקלטה של המצלמה, כפי שהזכרנו בכל מצלמה יש להכניס כרטיס זיכרון עליו ניתן למצוא את תיעוד הנסיעה שהוקלט, במצלמות החדשות והמתקדמות ישנה אופציה בו מתבצעת הקלטה מחזורית אשר ממשיכה לצלם ולתעד גם כאשר כרטיס הזיכרון מלא, חשוב לציין שכאשר המצלמה נכנסת למצב של הקלטה מחזורית, הקבצים הישנים ביותר אשר נמצאים על כרטיס הזיכרון נמחקים ומוחלפים בחדשים ולכן, חשוב מאוד לבצע גיבוי אחת לתקופה לקבציי התיעוד הישנים הנמצאים על גביי כרטיס הזיכרון.
מסך מובנה

אחד מהפרמטרים שחשוב לבדוק בעת רכישת המצלמה הוא "מסך מובנה", ישנם מצלמות המגיעות עם מסך וישנם כאלו שללא, מצלמות ללא מסך הן קטנות יותר והיתרון בהם זה שהם מסיחות את הדעת פחות ממצלמה עם מסך מובנה, מה שלא מעט פעמים יכול לגרום להסחת הדעת של הנהג מהדרך והכביש

במרבית ממצלמות בהם יש מסך, ישנה האפשרות להחשיך את המסך בעת הנסיעה ובעת תיעוד הנסיעה, מה שגם יותר בטיחותי בעבור הנהג והנוסעים וכמובן שגם חיסכון בסוללה שצורכת פחות אנרגיה בעת ההפעלה.

צילום לילה

במצלמות הרכב הקיימות כיום ניתן למצוא אפשרות של צילום ותיעוד הנסיעה בחשכה, גם כאן ניתן לחלק זאת לשניים, סוג אחד של מצלמות הם אלו בעלות נורות לדים והסוג השני הם אלו בעלות האינפרא אדום המעניקים איכות ובהירות טובה יותר בעת תיעוד הנסיעה בלילה, חשוב לזכור ולציין שכיום על מנת שהמצלמה תצלם באיכות טובה בשעות החשכה, יש צורך בתאורת רחוב חלקית/מלאה.צילום בחנייה

תיעוד וצילום במצב חנייה

לא מעט מרוכשי המצלמות מתעניינים במצלמה אשר מבצעת הקלטה בעת מצב חנייה, חשוב להבין שמצלמת רכב אינה מצלמת אבטחה, ובשביל להגיע למצב בו המצלמה מבצעת צילום בזמן חנייה כאשר הרכב אינו מונע, יש צורך לחבר את המצלמה ישירות למצבר הרכב, אצלנו בסולן הפתרון האולטימטיבי למקרים אלו זה רכישת מערכת חשמל שקע מצת לרכב הפועלת בזמן החנייה ללא צורך בהתנעת הרכב.

GPS
בדרך כלל במצלמות תיעוד נסיעה יוקרתיות יותר ניתן למצוא מכשיר ג'י.פי.אס מובנה אשר מבצע תיעוד דרך בקובץ גם על גביי מפה, אצלנו בסולן ניתן למצוא מלאי גדול של מצלמות תיעוד שיש בהם מכשיר ג'י.פי.אס כאשר את התיעוד ניתן למצוא לאחר ההקלטה על גביי קובץ מחשב המסתנכרן בצורה אוטומטית לגוגל מפות.
אצלנו בסולן ניתן למצוא מצלמת רכב עם מכשיר ניווט GPS אשר מבצעת תיעוד נסיעה על גביי קבצים בשיתוף גוגל מפות.

הקלטת קול ותמונת סטילס

ישנם מצלמות רכב שחלק מהאופציות הקיימות בהם זה אפשרות להקלטת סאונד וכמו כן אפשרות לצילום תמונת סטילס בהתאם לאיכות הצילום של המצלמה, חשוב מאוד לבדוק את הפרמטרים הנ"ל במפרט הטכני של המצלמה טרם הרכישה, ובמידה וזה הכרחי וחשוב לך כמובן.

מספר עדשות צילום

כפי שציינו ישנם מצלמות בעלות עדשה אחת המבצעות תיעוד קדמי של הדרך, ישנם מצלמות בעלות שני עדשות המבצעות תיעוד נסיעה של הדרך +פנים הרכב, וישנם מצלמות מתקדמות יותר בעלות 3 עדשות המבצעות תיעוד נסיעה קדמי, פנימי ועדשה המבצעת תיעוד נסיעה רברס (מה שיכול להיות מצוין ואידיאלי בעבור נהגי הסעות, מוניות וכו…
להלן מספר מצלמות דרך מומלצות בעלות מספר עדשות אשר ניתן למצוא אצלנו, כגון: מצלמות דרך 2 עדשות, מצלמת רכב 3 עדשות, מצלמת רכב עדשה אחת.

אחראיות

כמו כל מוצר חשמלי אותו אנו רוכשים חשוב מאוד לדאוג שתהיה לנו אחראיות בעת רכישת המצלמה, מרבית ממצלמות הדרך מגיעות עם שנה אחראיות בהתאם להגדרות יצרן.

המותג והיצרן

ישנה חשיבות מכרעת בכל הקשור לנושא המותג והיצרן, כאשר כיום שם המשחק בכל הקשור למכשירי חשמל וכמובן שגם בתחום מצלמות הרכב זה המותג העומד מאחורי המצלמה, מצלמות של מותג מוכר יעלו יקר יותר מאשר מצלמות רכב של יצרנים אנונימיים ולכן, יש לקחת זאת בחשבון בעת רכישת המצלמה.
להלן סרטון וידאו קצר אשר מציג את תיעוד הנסיעה במצלמות הרכב הקיימות אצלנו במלאי, נשמח לעזור ולתת ייעוץ אישי בנוגע לבחירת המצלמה המתאימה לצרכיך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.