פורסם ב- כתיבת תגובה

הכל על סוללה חלופית למחשב נייד והמלצות לשמירתה

 סוללה חלופית למחשב נייד

הסוללה של המחשב הנייד היא חלק מרכזי במחשב, היות ואם הסוללה אינה תקינה, איכות המחשב יורדת או שהמחשב נכבה בתקופה קצרה. הסוללות הנפוצות ביותר עבור מחשב נייד הינן סוללות ליתיום. הסוללה בנויה מכמה תאים שביחד הם למעשה יוצרים את המתח הדרוש להפעלת המחשב. תאים אלה, נמצאים באריזת פלסטיק בהתאמה למחשב שהסוללה מיועדת אליו. מלבד המארז גם המוח של הסוללה קשור למחשב מה שמודיע לנו על מצב הטעינה. יש לציין כי סוללה מקורית הינה יקרה ולכן רבים מחפשים סוללה חלופית למחשב נייד, מה שיחסוך להם בהוצאה זו.

 

התכונה העיקרית בבחירה של סוללה חלופית למחשב נייד, היא בדיקת כמות האנרגיה שניתן לאחסן בה היא נמדדת ביחידות ואט לשעה. סוללה שתהיה בעלת קיבולת נמוכה, תתבלה מהר יותר מסוללה בעלת קיבולת גבוהה שתדרוש טעינה לעתים קרובות יותר. במרבית המחשבים הניידים, מתקנת מראש תכנית שעוקבת אחר מצב הסוללה ומדווחת אם ישנה תקלה ויש צורך להחליפה. במידה ואין לכם תוכנה מסוג זה, ניתן להוריד אותה  מהאינטרנט ולהתקינה.

 

מה ההבדל בין סוללה מקורית למחשב הנייד לבין סוללה חלופית?

 

יש לדעת, כי הסוללות למחשב הנייד, אינן  נקבעות על פי ה שהן מקוריות או אם מדובר על סוללה חלופית למחשב נייד, היות וסוללות חלופיות, מיוצרות במפעלים שיוצרים חיקוי מושלם ומדויק שמותאם לסוללה המקורית, רק ההבדל הוא במחיר שיהיה נמוך יותר מהסוללה המקורית. בין אם מדובר על סוללה מקורית או חלופית, יש לדעת כיצד לנהוג עמן והכוונה היא לתחזוקה נכונה. כאשר הסוללה נמצאת בחיבור לחשמל, היא מתחממת יותר ועשויה  לקצר את ההספק שלה. אורך חיי סוללת ליתיום מתקצר באופן משמעותי כאשר הסוללה באה במגע עם חום ויש לשים לב לפרטים החשובים הללו.

כאשר אנו רוכשים סוללות ליתיום, הן מגיעות בד"כ טעונות חצי מלאות. כולנו מכירים בעובדה כי כל סוללה שמגיעה חדשה חייבת בטעינה, אך כאשר מדובר על סוללות ליתיום, אין צורך לטעון טעינה מלאה בתחילת העבודה עם סוללה זו.

המלצות לשמירה על סוללות חלופיות למחשב הנייד

על מנת לשמור ולתחזק נכון סוללה חלופית למחשב נייד, יש לבצע אחת לשבוע, פריקה של הסוללה ואז להטעינה מחדש. מומלץ לעבוד על המחשב ללא סוללה, כאשר אתם משתמשים עם המטען החשמלי של המחשב. אם אינכם משתמשים בסוללה, יש לאחסן אותה במצב של חצי טעינה. יש להטעין את הסוללה בטמפרטורה שלא תעלה על 32 מעלות, מה שישמור על איכות הסוללה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.